MISCELLANEOUS / Technica / Telephone 8597039
*
nr 859 7039
TELEPHONE
Kobra, 1960s,
Kobra, 1960-tal
Estimate:
500
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday November 11 2013
at 19:04:17
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/11 01:40:35
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Ericofonen
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.
*
TELEPHONE
Read more about 50/60-tal
nr 859 7039
TELEPHONE
Kobra, 1960s,
Kobra, 1960-tal
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/11 01:40:35 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Ericofonen
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.